Rok 2014 = Stavba rozhledny Hýlačky

V článku Vám přinášíme první informace k připravované stavbě rozhledny Hýlačky. Zároveň přidáváme některé plány a obrázky stavby.

Účelem užívání stavby je rozhledna jakožto vyhlídková věž ocelové konstrukce s vyhlídkovou plošinou umístěnou ve výšce 25m nad okolním terénem. Rozhledna je uvažována bez trvalé obsluhy s doplňkovou funkcí zázemí, kterou zajišťuje jednopodlažní nepodsklepená dřevostavba. klubovna sloužící pro občasné setkávání členů KČT Tábor a příležitostný prodej suvenýrů v době turistické sezóny, zejména v období letních prázdnin po dobu 8 hodin denně. Přepokládaná roční návštěvnost je 2-3 tis. turistů (převážně cykloturisté a pěší cca 2000 osob).

Ochrana před bleskem je zajištěna hromosvodem na objektu věže i zázemí. Na vyhlídkovou plošinu věže rozhledny nelze z technických a ekonomických důvodů zajistit bezbariérové užívání. ve vyhrazeném čase však bude zajištěn vstup do bezbariérově navrženého objektu zázemí rozhledny. Součástí zázemí je také bezbariérové WC.

Rozhledna bude otevřena 9.00 – 17.00 hodin (8 hod. denně). Parkování bude zajištěno v rámci samostatného záchytného parkoviště Větrovy. Dle projektové dokumentace bude v lokalitě cca 50 parkovacích míst pro automobily + autobusy. Tato kapacita je dostačující pro okolní aktivity fotbalového hřiště i rozhledny Hýlačky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *